Firany, Pacownia, Zasłony, Zazdrostki

Lniane dekoracje okien

pracownia szycianki - miękki len na zasłony lniane

Z jakich tkanin lnianych powstają zasłony, firany, lambrekiny oraz zazdrostki w mojej Pracowni? Z najpiękniejszych, jakie udało się znaleźć! Najlepszych na zasłony i lambrekiny! Idealnych na zazdrostki!

Tkanin lnianych na rynku jest bardzo dużo. Różnią się od siebie nie tylko źródłem pochodzenia, grubością nici, ścisłością splotu i sposobem barwienia, ale też rodzajami obróbki, jakiej zostały poddane na etapie końcowym w fabryce (lub jej brakiem). Wszystkie te parametry zebrane razem, dają kilkadziesiąt różnych kombinacji skrywających się pod jedną nazwą – tkanina lniana. Każda z nich ma nieco inny wygląd, zapewnia różne odczucia w odbiorze, ma odmienną żywotność oraz inaczej zachowuje się w praniu i prasowaniu.

Lubię pracować na dobrej jakości tkaninach i cenię sobie polską produkcję włókienniczą. Do Pracowni wybieram tkaniny wyłącznie najlepszego gatunku od sprawdzonych dostawców, dobieram je pod kątem dobrego wyglądu, możliwości zastosowania w danym typie projektu, komfortu używania oraz łatwości konserwacji. Kieruję się w tych wyborach swoim wieloletnim doświadczeniem krawieckim, poczuciem estetyki oraz posiadaną wiedzą z dziedziny wnętrzarstwa i aranżacji okien. Wybieram, to, co najlepsze!

 

Grubszy, kryjący widok len

zasłony len szary szycie na wymiar

zasłona lniana szara z białą koronką

 

Taki właśnie jest len, z którego powstają w mojej Pracowni zasłony lniane, górne części rolet lnianych, lambrekiny lniane oraz obrusy lniane. Jest ugładzony, sprężysty, miękki, gęsto tkany średniej grubości nicią. Dobrze się go prasuje i pierze – możecie samodzielnie zająć się jego konserwacją (która nie jest męcząca), eliminując ryzyko zniszczenia dekoracji w pralni. Dekoracje okienne wykonane z tej tkaniny mają wyrazistą, niespraną, przyjemną kolorystkę, elegancko układają się w fale, wyglądają pięknie i stylowo.

Jeśli zależy Wam na zasłonach lnianych o eleganckim, gładkim, niepogniecionym wyglądzie, a jednocześnie chcecie, żeby Wasze lniane zasłony były zaciemniające i zakrywające widok (zasłony te zaciemniają jak zwykła roleta), jest to rozwiązanie właśnie dla Was!

 

Cienki, zasłaniający widok len

zazdrostka lniana z koronką

zazdrostka lniana z koronką

 

To właśnie z niego szyjemy nasze cudne lniane zazdrostki. Jest to len miękki, układający się, który dobrze się pierze i prasuje. Dlaczego ten len jest cieńszy niż len na zasłony i lambrekiny? Bo zazdrostki zaspokajają inne potrzeby niż zasłony! Zazdrostka lniana ma zasłaniać widok, ale też nie zaciemniać pomieszczenia. Ma cieszyć swoją piękną lnianą strukturą i ma być delikatna. I właśnie takie są zazdrostki z Pracowni Szycianki! 🙂

 

Transparentna, delikatna siatka lniana

firany lniane z koronką ecru

firany lniane z koronką ecru

 

Z niej szyte są firany lniane. Siatka lniana jest bardzo delikatna, prześwitująca i subtelna, dzięki temu uszyte z niej firany prezentują się na oknie zjawiskowo. Jeśli dobrze przypatrzycie się, to zauważycie uszyte z tej tkaniny również lambrekiny lniane i zazdrostki lniane.

Więcej na temat siatki lnianej przeczytacie we wcześniejszych wpisach na blogu:

 

Zamawiając lniane dekoracje na okna w mojej Pracowni, macie pewność, że zostały wykonane z tkanin właściwie dobranych do przeznaczenia dekoracji, mają świetny wygląd, dobrze się układają na oknie i nie sprawią Wam niespodzianek po praniu. Dlaczego? Bo zależy mi, żebyście mieli z nich prawdziwy pożytek na lata! 🙂

 

Ania Orłowska

Powrót do wszystkich

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *